logotyp
Login

Školní rok 2011/2012

Červen

Školní rok pomalu končí a mateřskou školu opustilo 17 předškoláků, kteří po prázdninách nastoupí do první třídy Základní školy v Kovářově. Věříme, že se všem u nás líbilo a budou na nás rádi vzpomínat. Všichni z mateřské školy přejeme budoucím školáčkům hodně úspěchů při zvládání školních povinností.
  • Oslavili jsme Den dětí, který byl doplněn ukázkou cvičeného policejního psa.
  • Slunečný den nás zlákal ke hrám a opékaní špekáčků na naší školní zahradě.
  • Rozloučili jsme se s našimi budoucími školáčka. Pasování budoucích prvňáčků bylo zpestřeno soutěžemi a diskotékou. Děti dostaly malý dárek, plyšové zvířátko, z kterého měly velikou radost.
  • Dále naší školku navštívil se svým vystoupením kouzelník se zvířátky, který pobavil nejen děti, ale i učitelky MŠ.
  • Zatančit a zazpívat přišel i místní soubor Kovářovánek.
  • S předškoláky jsme se slavnostně rozloučili v obřadní síni OÚ Kovářov.
  • Navštívili jsme divadelní představení v podání dětí ZŠ Kovářov.

Květen

Školní výlet na hrad Berchtold

Plno hezkých zážitků si přivezly děti z vydařeného výletu. Navštívili jsem renovovaný zámeček Berchtold u Říčan. Děti zde měli možnost zhlédnout zámecký park s pohádkovými bytostmi a miniaturami známých českých hradů a zámků. Zaujalo je i poutavé vyprávění o životě dravců a jejich lovu. Děti mohly vidět orla skalního, supa, krásného výra a plno dalších dravých ptáků. V areálu zámku se také nachází bohatě vybavené dětské hřiště, kterého si děti do sytosti užily.

Sportovní hry v Milevsku

Děti velice rády soutěží, a tak jsme se pečlivě připravovali i na letošní, již páté sportovní hry v Milevsku, které pořádá MěÚ a dům mládeže a dětí. Děti zabojovaly a umístily se na 3. místě. Všichni měli velikou radost z medailí, krásného poháru a dárků, které přivezli svým kamarádům do školky.

Výtvarné soutěžení

Zapojili jsme se opět do některých výtvarných soutěží. I letos byly děti úspěšné. V soutěži na téma "Policie očima dětí" získal 2. místo ve své kategorii Tomáš Grůbr z Kovářova a čestné uznání získala Nela Dvořáková z Hrazánek. Slavnostní vyhlášení a předání cen se konalo v kině Portyč v Písku. Obrázky jsme posílali i do soutěže "Požární ochrana očima dětí". Výkres Barbory Květové ze Zahořan se porotě velice líbil, a tak získala 1. místo v kategorii mladších dětí. V doprovodu rodičů jsou výherci pozváni do restaurace Harlekýn v Milevsku, kde jim budou ceny předány.

Duben

26.4. Do naší školky také zavítala se svým zajímavým vyprávěním a poučením dětí o bezpečnosti na veřejných komunikacích mluvčí České policie z Písku. Děti tak získaly mnoho poznatků o chování na silnici, při jízdě na kolech a dopravních značkách.

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola Kovářov

Kovářov 107
398 55 Kovářov

tel/fax: 382 594 186

739 456 403
737 177 986

e-mail: mskovarov@volny.cz

ID datové schránky: msqktd5
Mateřská škola Kovářov

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign