logotyp
Login

Školní rok 2015/2016

Hravé lyžování

Dětských radovánek jsme si letošní zimu příliš neužili a tak někteří rodiče opět měli zájem

o výuku lyžování.

Již třetím rokem jsme uspořádali výjezd do Ski areálu Moninec, do lyžařské školičky „HRAVÉHO LYŽOVÁNÍ“. Organizátorem projektu je PŘEDŠKOLNÍ SPORT, s.r.o. Praha. Koncem ledna, po dobu jednoho týdne jsme s dětmi vyjížděli za zábavou na sjezdovku, kde se děti učily hravou formou základům lyžování pod vedením proškolených instruktorů. Ti zkušenější, kteří kurz absolvovali již minulý rok, si své dovednosti zdokonalovali na velké sjezdovce.

I ti nejmenší z celého kurzu Lukášek Smetana a Páťa Brůžek zakončili své lyžařské dovednosti závodem ve sjezdu slalomem, který s přehledem zvládli. Na závěr všechny děti odměnil maskot závodu méďa Pusík zlatou medailí, diplomem a malou sladkostí.

Odměnou za píli a snahu byla jízda dráhou tupink.

 

Předplavecká výuka

Dětem se daří i při výuce plavání. Od 1.února jezdíme se základní školou do plaveckého bazénu v Písku. Plavčice svým příjemným a milým přístupem učí děti formou hry, základním plaveckým návykům. Ani skákání s bloků do velkého bazénu nedělá většině dětí žádné problémy. Plavčice je velice chválí a my jsme rádi, že máme v naší školce tak šikovné děti.

 

Výtvarná soutěž

Účastníme se různých výtvarných soutěží. Zaslali jsme obrázky do soutěže pořádané 15. Mateřskou školou v Písku a Centrem kultury města Písek na téma „Moje rodina“.

Porotě se zalíbil obrázek Marušky Krejčové ze Zahořan. Svou odměnu si převzala v kině PORTYČ v Písku.

 

Divadélko klaunů

Legrační klauni Hugo a Fugo sehráli pro děti naučný příběh s názvem „ Jak se správně chovat u stolu“. Děti se zapojily do vyprávění a poučily klauny, jaké ony znají správné návyky stolování. Společně si zacvičili a zazpívali známé písničky. Na závěr klauni rozdali všem dětem bonbony.

 

Karneval v mateřské škole

Uspořádali jsme i dlouho očekávaný karneval. Princezny, víly, spidermani, kovbojové, policisté, želvy Ninji, různá zvířátka a strašidelný kostlivec zdobily naši školku. Navštívily jsme i naše důchodce v pečovatelském domu. Všichni se babičkám moc líbili.

 

Sférické kino v mateřské škole

Novinkou bylo pro nás mobilní planetárium v naší mateřské škole. Oslovila nás společnost se svou nabídkou netradiční metody výuky - sférické kino, což je nový způsob vzdělávání pro děti. Efekt je podobný jako v kopuli planetária. 3D zážitek prohloubí vizuální i fonetické vnímání.

S dětmi jsme pozorovali dobrodružnou animovanou pohádku „Začarovaný korálový útes“, která nás zavedla k obyvatelům podmořského světa. Spolu s hlavními hrdiny jsme prozkoumali některé přírodní jevy, jako je příliv a odliv, ale i chování vodních živočichů při haváriích lodí. Celou pohádkou prolíná environmentální výchova.

Během programu jsme se ocitli ve 3D prostoru a připadali jsme si, jako bychom leželi na dně oceánu. Byl to pro nás nový a zajímavý zážitek.

 

Sportovní hry v Milevsku

25.5.2016 se konal 9. ročník Sportovních her mateřských škol v Milevsku. Této soutěži předcházejí sportovní hry v mateřské škole. Soutěží se v pěti disciplínách - štafetový běh, pětiskok, překážková dráha, hod na cíl a skok v pytlích. Děti, kterým se více dařilo, byly vybrány do soutěže v Milevsku. Z každé školky závodilo 10 ti členné družstvo pohybově nadaných dětí. Naši šikovní sportovci získali pohár a plno odměn.

 

Kolečkový den

Letos jsme se poprvé zúčastnili společně s rodiči soutěží na Kolečkovém dni v Milevsku. Pořádalo jej občanské sdružení CML v sobotu 28.května 2016 pod záštitou první náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Mgr. I. Stráské a starosty města ing. I. Radosty. Dětem se soutěžení na kolech velice líbilo a moc se snažili. Snažili se i tatínkové, kteří se také zapojili do soutěžení a kovářovská školka získala 1. místo. Každé zúčastněné  dítě dostalo malou odměnu. Školka získala tenisovou výbavu, míč a branku pro fotbalisty.

Všem zúčastněným rodičům děkujeme za pomoc a doprovod svých dětí.

 

Oslava Dne dětí

Den dětí jsme si zpestřili pečením sušenek, dováděním v nafukovacím hradu a malováním papírového domečku z kartonu, v kterém si ještě i dnes děti hrají. Vykrajování sušenek děti velice bavilo. Těsto jim moc chutnalo, potají ho uštipovaly a ochutnávaly. A protože ten den venku pršelo, nafoukli jsme hrad ve třídě. Všichni hrad vyzkoušeli a řádně se vydováděli.

 

Výlet do Pohádkové kovárny v Selibově u Protivína

Na začátku června jsme s dětmi navštívili Pohádkovou kovárnu v Selibově a Muzeum exotiky v Protivíně. Pohádkové bytosti, zejména vycpaní čerti a vodníci se dětem náramně líbili a nikdo se jich nebál. Na dvorku kovárny jsme procházeli stezkou čápa Ferdinanda a poznávali různé pohádky. Za správné odpovědi všichni získali razítko na pohádkovou kartu. Jen hledání pokladu nám překazila náhlá dešťová přeháňka, z které měly některé děti ohromnou legraci. Ale o poklad jsme nepřišli. Našli jsme jej v autobusu a každý dostal malý dárek na památku.

 

Projekt „Zdravé zoubky“

V červnu se konalo poslední čtvrté setkání se zubní hygienistkou, paní Mužíkovou. Společně shlédli pohádkový příběh, z kterého si děti vzaly ponaučení, že pravidelné čištění zoubků je velice důležité. Opět dětem připomněla, že nejen péče, ale i zdravé stravování prospívá dětským zoubkům.

 

Letní diskotéka v MŠ

Na závěr školního roku jsme uspořádali letní karnevalovou diskotéku. Byla plánována ven, do prostor naší zahrady, ale počasí nám nepřálo. Školkou zněly známé dětské písničky v podání hudební agentury  PT STYL z Vimperka. Děti se opět převlékly do různých karnevalových kostýmů a každý se snažil být nejlepším tanečníkem. Nechyběly ani veselé soutěže. Na závěr jsme si všichni pochutnali na cukrové vatě.

 

Hasičský záchranný sbor Milevsko

Každý rok pořádáme u nás v mateřské škole pro děti besedu s členy Hasičského záchranného sboru Milevsko. Členové sboru seznámili děti se svou prací, hasičskou výstrojí a vybavením jejich auta. Největším zážitkem dětí však bylo si sednout za volant hasičského auta.

 

Divadelní představení dětí základní školy

Na pozvání pana ředitele Základní školy Kovářov jsme shlédli divadelní pohádku „Sněhur a sedm trpaslic“ v podání dětí divadelního souboru ZŠ. Veselé představení se dětem velice líbilo.

 

Loučení budoucích školáčků

V obřadní síni jsme se slavnostně rozloučili s budoucími prvňáčky. Dětem byla věnována pamětní knížka a šerpa. Pan starosta každému popřál mnoho úspěchů ve škole.

V odpoledních hodinách děti ještě vystoupily se svým pásmem písniček a básniček na vítání občánků.

Voláme vás kamarádi,

měli jsme se všichni rádi.

Ve školičce naší milé,

strávili jsme krásné chvíle.

Ach, ten čas tak rychle letí,

už jsme vážně velké děti.

 

V mateřské škole také plánujeme loučení dětí s kamarády, kteří po prázdninách nastoupí do první třídy ZŠ. Odchází 12 dětí, šest děvčat a šest chlapců. Společně s dětmi připravíme malou oslavu. Nebudou chybět chlebíčky, ovocné fondue s čokoládou a kopečková zmrzlina v kornoutkách. Děti si připijí dětským šampaňským a dojde i na pasování školáčků.

 

Všichni zaměstnanci z mateřské školy přejí dětem hezké prázdniny a mnoho úspěchů ve škole.

 

Interaktivní tabule
Interaktivní tabule
Naši malí zahradníci
Naši malí zahradníci
Kouzelník se zvířátky
Kouzelník se zvířátky

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola Kovářov

Kovářov 107
398 55 Kovářov

tel/fax: 382 594 186

739 456 403
737 177 986

e-mail: mskovarov@volny.cz

ID datové schránky: msqktd5
Mateřská škola Kovářov

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign